Sürdürülebilirlik - Bilgi Formları

Bilgi Formumuz, Faber-Castell bünyesinde gerçekleştirilen sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz ve gelişimlerimiz hakkında bilgi veren kısa bir sürdürülebilirlik raporudur.

Global Raporlama Girişimi (GRI) standartları bir kılavuz olarak hizmet görmekte olup BM Küresel İlkeler Sözleşmesi prensipleri dikkate alınmaktadır. 

Diğer hususların yanı sıra, Bilgi Formumuzda üretim sahalarımızın emisyonları ve enerji tüketimi hakkında detaylı bir açıklama ile birlikte karbon nötr üretimimiz hakkında bilgi sunulmaktadır. Rakamlar 2018/19 mali yılı ile ilgilidir ve önceki üç mali yolla karşılaştırma yapılmaktadır. Ayrıca, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilişkili olarak, 2020’nin sonuna kadar Latin Amerika, Avrupa ve Asya’daki grup genelinde gerçekleştirilen sürdürülebilirlik projelerimizi de sunmaktayız. 

Kurumsal Karbon Ayak İzi (CCF)

Enerji verimliliğimizi arttırarak, yenilenebilir elektrik tedarikine geçiş yaparak ve enerji açısından kendi kendine yeterli hale gelerek, global faaliyetlerimizin kurumsal karbon ayak izini azaltmak için sürekli olarak çaba gösteriyoruz.
Hedefimiz (referans yılı 2019/20): 2029/30’a kadar CCF’nin %55 azaltılması

Enerji

Bütün üretim sahalarımızda daha enerji verimli varlıklara geçiş yaparak kurumsal enerji talebimizi daha da azaltmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz (referans yılı 2019/20): 2029/30’a kadar enerji tüketiminin %55 azaltılması

Güneş enerjisi panellerinin, ısı pompalarının ve su türbinlerinin kurulması gibi girişimler yoluyla kendi yenilenebilir enerji kaynaklarımıza sahip olarak enerji açısından kendi kendine yeterli hale gelmek için çaba gösteriyoruz.

Hedefimiz (referans yılı 2019/20): 2034/35’e kadar enerji açısından kendi kendine yetebilir hale gelinmesi

Plastik

Plastik bazlı tek kullanımlı ambalajlardan kaçınmayı ve mümkün olan her durumda, bu ambalajların yerine karton ve diğer daha çevre dostu malzemeleri kullanmayı planlıyoruz. Hedefimiz (referans yılı 2019/20): Tek kullanımlık ambalajlar için daha önceden geri dönüştürülmemiş plastiklerin kullanımının 2029/30’da %5’in altına düşürülmesi. Ürünlerimizde kullanılan daha önceden geri dönüştürülmemiş plastikleri, kaliteden ödün vermeden, geri dönüştürülmüş, biyolojik tabanlı ya da biyolojik olarak parçalanabilir plastikler gibi alternatiflerle değiştirmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz (referans yılı 2019/20): 2029/30’da alternatif plastiklerin payının %55’e çıkarılması

Cinsiyet Eşitliği

Şirketimiz bünyesinde erkek ve kadın liderlerin eşit oranda bulunmasını istiyoruz.

Hedefimiz (referans yılı 2019/20): 2029/30’da kadın liderlik rollerinin %50 paya ulaşması

Faber-Castell’deki sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi alın

Ekonomik

Ekonomik

Şirket, sahipliğinin değişmemesi, denetimli bir yönetim ekibi ve dünya genelinde yaklaşık 8.000 çalışandan oluşan istikrarlı bir çalışan tabanı ile tanınmaktadır.

Daha fazla oku
Sosyal

Sosyal

“Onurlu İş İnsanı” olarak, sabit değerler ile kurallara riayet eder ve eylemlerimizin sorumluluğunu üstleniriz.

Daha fazla oku