Ekonomik

Şirket, sahipliğinin değişmemesi, denetimli bir yönetim ekibi ve dünya genelinde yaklaşık 8.000 çalışandan oluşan istikrarlı bir çalışan tabanı ile tanınmaktadır.

Yazma, çizme ve yaratıcı tasarıma yönelik yüksek kaliteli ürünler ile dekoratif kozmetik ürünler üreten dünyanın lider şirketlerinden biriyiz.

120’den fazla ülkede temsil edilmekteyiz ve on ülkede üretim sahalarımız ile 22 ülkede satış şirketlerimiz bulunmaktadır.

Yılda iki milyardan fazla kalemle, dünyanın lider ve en eski ahşap gövdeli kalem üreticisiyiz.


 

Faber-Castell, yazma, çizme ve yaratıcı tasarıma yönelik yüksek kaliteli ürünler ile dekoratif kozmetik ürünler üreten dünyanın lider şirketlerinden biridir. Yılda iki milyardan fazla kalem ve renkli kalem üretimi ve yaklaşık 8.000 çalışanıyla birlikte, Faber-Castell dünyanın lider ahşap gövdeli kalem üreticisidir. Günümüzde, şirket 120’den fazla ülkede temsil edilmektedir ve on ülkede üretim sahaları ile 22 ülkede satış şirketleri bulunmaktadır. 1761’de kurulan Faber-Castell dünyanın en eski endüstriyel şirketlerinden biridir ve şirket sahibi dokuz nesildir aynı ailedir. Şirket, sahipliğinin değişmemesi, denetimli bir yönetim ekibi ve dünya genelinde yaklaşık 8.000 çalışandan oluşan istikrarlı bir çalışan tabanı ile tanınmaktadır. Faber-Castell uluslararası pazardaki lider pozisyonunu, çok yüksek seviyedeki kaliteye yönelik geleneksel taahhüdüne, çevre ile sosyal konulardaki girişimlerine ve çok sayıda ürün inovasyonlarına borçludur. 


Faber-Castell’deki sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi alın

Sürdürülebilirlik - Bilgi Formları

Sürdürülebilirlik - Bilgi Formları

Bilgi Formumuz, Faber-Castell bünyesinde gerçekleştirilen sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz ve gelişimlerimiz hakkında bilgi veren kısa bir sürdürülebilirlik raporudur.

Daha fazla oku
Sosyal

Sosyal

“Onurlu İş İnsanı” olarak, sabit değerler ile kurallara riayet eder ve eylemlerimizin sorumluluğunu üstleniriz.

Daha fazla oku