Karbon nötr üretim

Dokuzuncu Nesil
 

Faber-Castell’in Brezilya’nın güneybatısında bulunan Prata şehrinde sahip olduğu ormanları, 900.000 ton karbondioksit (CO2) yakalamaktadır. Bu, 2012 yılında TÜV Rheinland® tarafından teyit edilmiştir. Bundan dolayı, 10.000 hektarlık ormanlar sadece sürdürülebilir odun ihtiyaçlarımızı sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda CO2’nin biokütleye dönüştürüldüğü fotosentez yoluyla atmosfer üzerindeki yükün azaltılmasına da yardımcı olmaktadır. Bu da Prata’daki çam ağaçlarının ve doğal ormanların, Faber-Castell’in dünya genelindeki üretim sahalarının iklimle ilgili karbon ayak izini nötralize etmekte olduğu anlamına gelmektedir. Ormanların üçte biri doğal kalmakta olup nadir bitki ve hayvan türleri için bir yaşam alanı olmuştur. Kaynakların korunmasının yanı sıra, çevreye saygı anlayışı da Faber-Castell için kilit bir rol oynamaktadır.


 
Karbon nötr üretim

Karbon nötr üretim Bütün üretim sahalarındaki karbon ayak izimizin yıllık hesaplanması ve yönetilmesi yoluyla iklimin korunmasına katkıda bulunuyoruz. Emisyonlar, Brezilya’daki ormanlarımızdaki karbonun tutulması yoluyla nötralize edilmektedir.

 
ISO 9001 / ISO 14001

Faber-Castell Grubu bünyesindeki bütün üretim sahaları, kalite ve çevre koruma standartlarının karşılanmasını sağlamak üzere uluslararası normlara göre sertifikalandırılmaktadırlar.

 
Karbon nötr üretim

Bu ürünün üretim sürecinden kaynaklanan CO2 emisyonları, sertifikalı projelerle nötralize edilmektedir.


Karbon nötr üretim


Karbon nötr üretim

Burada, karbon nötr üretilen ürünlerimizden bir seçkiyi bulabilirsiniz

Ekolojik taahhüdümüz

Plastik Alternatifleri

Plastik Alternatifleri

Yüksek performanslı plastik, ürünlerin kalitesini ve uzun ömürlülüğünü sağlamaktadır.

Daha fazla oku
Ekolojik

Ekolojik

Şirketin sahip olduğu ormanların üçte biri, dokunulmadan kalmaktadır ve yaklaşık 600 yerel hayvan ve bitki türü için habitat sağlamaktadır.

Daha fazla oku

Faber-Castell’deki sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi alın

Sürdürülebilirlik - Bilgi Formları

Sürdürülebilirlik - Bilgi Formları

Bilgi Formumuz, Faber-Castell bünyesinde gerçekleştirilen sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz ve gelişimlerimiz hakkında bilgi veren kısa bir sürdürülebilirlik raporudur.

Daha fazla oku
Ekonomik

Ekonomik

Şirket, sahipliğinin değişmemesi, denetimli bir yönetim ekibi ve dünya genelinde yaklaşık 8.000 çalışandan oluşan istikrarlı bir çalışan tabanı ile tanınmaktadır.

Daha fazla oku
Sosyal

Sosyal

“Onurlu İş İnsanı” olarak, sabit değerler ile kurallara riayet eder ve eylemlerimizin sorumluluğunu üstleniriz.

Daha fazla oku