Pitt Matt Dereceli Kalemler

Ultra-mat inovasyon

 
Yeni Bir Siyah - Şimdi çizim için de…

Yansımanın azaltılması: Bu özel özellik aynı zamanda Faber-Castell'in her zaman son derece parlak, harika yeni özellikleri olan temel bir araç sağlayan geliştirmesiyle temsil edilir: Pitt Matt Dereceli Kalem, mat ve koyu siyah uçlu ilk kurşun kalemdir. Bu ürün, modaya uygun olmaktan çok, dünyanın her yerinden çalışmalarını dijital yollarla ulaştırmak isteyen veya buna ihtiyaç duyan sanatçıların ve grafik tasarımcıların pratik ihtiyaçlarını karşılar: Geleneksel kurşun kalemlerle yapılmış bir çizimi fotoğrafladığınızda veya taradığınızda, parlak kurşun kalem ucu otomatik olarak yansımalar yaratır - bunun sonucunda gösterim kısmen anlaşılmaz olur ve tam bir etki elde etmek için ona daha uzun ve farklı açılardan bakmanız gerekir. Bu sorunlar artık geçmişte kaldı: Faber-Castell'in yeni mat efektli dereceli kurşun kalemi, kağıt üzerinde son derece az yansıma sağlayarak orijinaline sadık özdeşbaskı olanaklarını garanti ediyor. Tüm Faber-Castell kurşun kalemleri gibi kırılmaya karşı ekstra dayanıklıdır, solmaz niteliktedir ve çevre dostu su bazlı verniğe sahiptir. Pitt Matt Dereceli Kalem görsel olarak diğer modellerden farklıdır: Kurşun kalemler genellikle hafif parlak bir yüzeye sahipken, Pitt Matt Dereceli Kalem mat bir cilaya sahip bu da "Matt yeni siyahtır" söylemini somutlaştırıyor.


Kelvin Okafor'dan Sanat - Hiperrealist karakalem çizimler


Kelvin yeni Pitt Matt Dereceli Kalem hakkında ne düşünüyor?


Jono Dry'dan Sanat - Sürrealist karakalem çizimler


Daha fazlasını keşfet

 
Mat bir kurşun kalem geliştirme fikri nereden çıktı?

"Sanatta, eserlerin fiziksel olarak bir sergide, dijital olarak web sitelerinde ve sanat platformlarında en uygun şekilde sunulması çok önemlidir.Işığa maruz kalma, tekrar eden bir zorluktur. Elverişsiz aydınlatma koşullarında, ışık yansımaları çizimin ayrıntılarını bile yok edebilir. Bu, İnternet için çizimleri dijitalleştirirlen de olabilir (örneğin, fotoğraflayarak veya tarayarak).Bu sorun, mat formülüyle ışık yansımalarına çok az yer bırakan veya hiç yer bırakmayan Pitt Matt Dereceli Kalem ile artık çözülüyor."

 
Pitt Matt Dereceli Kalem ile normal kurşun kalemler arasındaki fark nedir?

Pitt Matt Dereceli Kalem, çok az ışık yansıması üreten veya hiç yansıtmayan mat bir yüzeye sahiptir.Bu, herhangi bir açıdan ışık yansıması nedeniyle çizimin hiçbir detayının kaybolmadığı anlamına gelir. Bu, herhangi bir açıdan ışık yansıması nedeniyle çizimin hiçbir detayının kaybolmadığı anlamına gelir. Bu sayede yansıma olmadan dijitalleştirme (fotoğraf çekme, tarama) de basittir.

 
Pitt Matt Dereceli Kalem için kaç tane sertlik derecesi var?

Pitt Matt Dereceli Kalem sekiz sertlik derecesine sahiptir: HB, 2B, 4B, 6B, 8B, 10B, 12B ve 14B. 10B, 12B ve 14B dereceleri Faber-Castell kurşun kalem serisinde yenidir.

 
Neden daha zor dereceler mevcut değil (H-6H)?

Işık yansımaları sadece sanat dünyasında bir problemdir. Grafitteki tek renkli çizimler, gri ve siyah tonlarda çok fazla kontrast gerektirir. Bu farklı ton değerlerini yaratmak için sanatçının yumuşak kurşun kaleme ihtiyacı vardır. Kurşun kalem ne kadar yumuşaksa, tasarım o kadar koyu ve siyahtır. Böylece maksimum derinlik etkisi yaratılabilir. Bu, H veya daha sert derecelerle mümkün değildir.

 
Pitt Matt Dereceli Kalem kurşun kalemler nerede üretiliyor?

Pitt Matt Dereceli Kalemler, şirketin merkezi olan Almanya, Nürnberg yakınlarındaki Stein'de üretiliyor.

 
Pitt Matt Dereceli Kalem sürdürülebilir şekilde mi üretiliyor?

Evet, Pitt Matt Dereceli Kalemler, Nürnberg yakınlarındaki Stein'de üretilir ve iklim nötr üretimden gelir. Bu, TüV Rheinland tarafından da onaylandı. Kullanılan sedir ağacı PEFC sertifikalıdır ve sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan gelir. Kalemlerdeki tüm cilalar ve vernikler su bazlıdır ve bu nedenle çevre dostudur.

 
Pitt adı nereden geliyor?

"Pitt", ressam veya sanatçı anlamına gelen İtalyanca "Pittore" kelimesinden gelir. "Pitt", Faber-Castell tarafından 20. yüzyılın başından beri sanatçıların ürünleri için kullanılan korumalı bir ürün adıdır.